Vianočné trhy v obci Vinodol a vítanie Mikuláša 2018

V sobotu 08.decembra sa v našej obci už 3. krát uskutočnili vianočné trhy. Z roka na rok je o ne zo strany občanov väčší záujem, čo nás nesmierne teší.

Aj tento rok si všetci mohli zakúpiť originálne výrobky a dekorácie od našich šikovných spoluobčanov. Nádherné vianočné vence a dekorácie si všetci mohli zakúpiť od šikovných dám Tatiany Šišmišovej, Lucie Szegény, Veroniky Šulík, a Natálie Biháriovej. Tiež výrobky, ktoré vyrobili panie učiteľky a šikovné mamičky z Materskej školy. V originalite nezaostávali ani výrobky šikovných detí a mamičiek zo Základnej školy vo Vinodole. Pán Slavomír Lontoš zaujal svojimi originálnymi ručne robenými výrobkami z dreva. Členky Senior klubu napiekli čerstvé koláče a štrúdle, ktoré rozvoniavali na ďaleko. Pani Miluše Hejhalová mala na predaj lokše. Pani Valika Špániková ponúkala na predaj domáce ručne robené vianočné oblátky a trubičky. Všetci si mohli pochutnať aj na vianočnom punči či už v stánku DHZ, alebo Základnej školy. Medovinu ponúkal p. Tomka z Nitry. Členovia DHZ ponúkali na predaj aj hotdogy a varené vínko.

Ešte pred príchodom Mikuláša sa všetky deti mohli zúčastniť súťaže o najkrajšie vyzdobený medovník. Súťažili v dvoch kategóriách. Porota rozhodla, že v kategórii „škôlkárov“ si prvenstvo zaslúžil Matej Vrabec. V kategórii „školákov“ mala podľa uváženia poroty najkrajšie vyzdobený medovník Sára Zeleňáková. Všetky deti sa veľmi snažili, a mnoho z vyzdobených medovníčkov, by sa nezahanbilo ani na žiadnom štedrovečernom stole.

Po zotmení medzi deti prišiel Mikuláš spolu so svojimi pomocníkmi čertom a anjelom. Deti sa jeho príchodu potešili. Svojou čarovnou palicou rozsvietil aj stromček. Na jeho počesť a radosť všetkých detí bol aj ohňostroj. Potom deti z Materskej a Základnej školy predviedli Mikulášovi s pomocníkmi, svoje nacvičené programy. Všetkých svojim vystúpením potešili deti z DFS Sílešánek. Na záver sa niektorí odvážlivci nebojácne postavili k Mikulášovi a potešili ho svojou pesničkou či básničkou. Mikuláš ich samozrejme odmenil čokoládou. Nakoniec všetky deti dostali od Mikuláša za to, že boli celý rok dobré, sladké balíčky.

Po odchode Mikuláša a jeho pomocníkov sa začala Mikulášska zábava. Všetci prítomní sa mohli zabávať, či už tancom, alebo len počúvaním hudby.

Adventné nedele sa dajú stráviť aj takto príjemne. Predvianočný čas nie je len o naháňaní sa po obchodoch, upratovaní či vypekaní koláčikov. Mal by to byť čas, kedy na chvíľu spomalíme a nájdeme si čas na rodinu, priateľov, známych, susedov. Tohtoročné vianočné trhy boli na to ideálnym miestom. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

V priloženom linku na galériu si môžete prezrieť fotografie z tohto podujatia

Vianočné trhy a Mikuláš vo Vinodole 2018