DFS Sílešánek na Medzinárodnom folklórnom festivale v Chorvátsku

V dňoch 19.-25.7.2021 Detský folklórny  súbor Sílešánek reprezentoval našu  obec Vinodol na Medzinárodnom folklórnom festivale v Chorvátsku. Jedna z ich zastávok po ceste na festival bolo i naše družobné mestečko Novi Vinodolski blízko Crikvenice. Sílešánek navštívil pána starostu Tomislava Cvitkoviča, ktorý ich veľmi srdečne  privítal na mestskom úrade Grad Novi Vinodolski. Príjemné stretnutie sa nieslo v duchu odovzdávania darčekových predmetov a pozdravov navzájom, vedúce súboru odovzdali srdečné pozdravy od p. starostu Vinodolu p.Petra Straňáka, darčeky  a v závere stretnutia členovia súboru previedli ako udržiavajú folklór na Slovensku a v našej obci.
Za odmenu ich p.starosta aj so svojim menežérom pozval na originálnu vinodolskú zmrzlinu, ktorú vyrábajú priamo v mestečku Novi Vinodolski.
Celý festivalový týždeň pri mori sa niesol v duchu spevov a tancov, ktorými naši členovia súboru rozveseľovali turistov, dovolenkárov vo viacerých  destináciách v Chorvátsku.
Predviedli sa  na dvoch veľkých večerných vystúpeniach (Kraljevica, Crikvenica), kde  predstavili tance z Horehronia- z obci Telgárt, Šumiac, Vernár a zožali veľký úspech od divákov, ktorí ich po vystúpeniach zastavovali a boli nadšení z ich výkonov.
Taktiež súčasťou festivalu bol veľký krojovaný sprievod letoviskom Crikvenica, kde Sílešánek po celý  čas spieval a tancoval a rozdával radosť okoloidúcim  ľuďom.
https://obec-vinodol.sk/galeria/dfs-silesanek-na-medzinarodnom-folklornom-festivale-v-chorvatsku/