Brigáda ku dňu Zeme

 

Po prvej minuloročnej úspešnej brigáde sa aj tento rok v našej obci uskutočnila brigáda ku „Dňu Zeme „. Už vo štvrtok 21.04.2016 sa členovia Senior klubu pripojili k tejto akcii a zorganizovali si brigádu. Upravili okolie pamätníka padlých z 1. svetovej vojny v Hornom Vinodole a tiež okolie pamätníka padlých z 2. Svetovej vojny v Dolnom Vinodole a tiež okolie cintorína pri Dome smútku. V piatok 22.04.2016 už v doobedňajších hodinách deti zo Základnej školy vo Vinodole vyzbierali odpadky v celom športovo – rekreačnom areáli. V popoludňajších hodinách  si opäť dobrovoľníci vysúkali rukávy a pustili sa do upravovania areálu pri artézskej studni. Vysadili 10 kusov okrasných čerešní, upravili okolie, doplnili ho trávnatými kobercami. Opäť sa využil altánok, ktorý po dobre vykonanej práci poskytol tieň a tiež tam bolo pripravené pohostenie pre všetkých, ktorí sa tejto akcie zúčastnili. Spoločne sme sa opäť pričinili o to, že naša obec je zase o kúsok krajšou. Všetkým zúčastneným ďakujeme!

Fotografie z celej akcie, sú dostupné v “Galérii” oficiálneho webového portálu.